12. Środkowoeuropejska Olimpiada Matematyczna (MEMO)

Między 27 sierpnia a 1 września odbędzie się w Bielsku-Białej 12. Środkowoeuropejska Olimpiada Matematyczna (MEMO). To coroczny konkurs matematyczny organizowany od 2007 roku, w którym udział bierze 10 reprezentacji krajów z Europy Środkowej. Olimpiada po raz drugi odbędzie się w Polsce. Organizatorami tegorocznej edycji MEMO jest nasze Liceum wraz ze Stowarzyszeniem V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej.

W ramach MEMO prowadzony jest zarówno konkurs indywidualny, jak i drużynowy. Uczestnicy rozwiązują zadania typu "olimpijskiego" z czterech obszarów: algebry, kombinatoryki, geometrii i teorii liczb. W konkursie indywidualnym zawodnicy zmierzą się z czterema zadaniami – po jednym z każdego obszaru. Z kolei w ramach konkursu drużynowego rozwiązać trzeba będzie osiem zadań (po dwa z każdego obszaru). W tym przypadku uczestnicy z każdego kraju pracują wspólnie, co nadaje konkurencji wyjątkową atmosferę.

W Olimpiadzie udział wezmą przedstawiciele jedenastu krajów: Austrii, Chorwacji, Czech, Niemiec, Polski, Węgier, Litwy, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i gościnnie zaproszonej Ukrainy. Każdy kraj reprezentowany jest przez sześciu uczniów i dwóch liderów (opiekunów).

Olimpiada potrawa tydzień. Oficjalne otwarcie będzie miało miejsce we wtorek 28 sierpnia o godzinie 9.00 w Akademii Techniczno-Humanistycznej (Audytorium Maximum w budynku L). W siedzibie bielskiej uczelni przeprowadzone zostaną także same zawody.  Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i podsumowanie Olimpiady nastąpi 1 września o godzinie 18.00 na dziedzińcu Zamku Sułkowskich. 

Podczas pobytu w Bielsku-Białej uczestnicy zwiedzą także miasto i okolicę. Planowane są wycieczki na Szyndzielnię, do Krakowa i Pszczyny oraz zwiedzanie elektrowni szczytowo-pompowej na górze Żar.

Patronat nad imprezą objęło miasto Bielsko-Biała i Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Oficjalna strona MEMO w Bielsku-Białej

Udostępnij

Uwaga! Nasza strona korzysta z ciasteczek. Rozumiem. Więcej informacji…