II Szkolny Konkurs Szarlotkowy

Kilka dni temu w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Szarlotkowy organizowany z inicjatywy naszych uczniów. Podobnie jak w ubiegłym roku, każda klasa miała prawo do wystawienia jednej propozycji ciasta, które musiało spełnić szereg wymogów, aby zostać sklasyfikowane jako właściwie przygotowana szarlotka.

W tym roku udział w konkursie wzięło 7 klas: I A, I B, I D, 2 A, 2 B, 2 C oraz 3 A. Przedstawione szarlotki zostały ocenione pod kątem wyglądu zewnętrznego oraz smaku przez nasze nieocenione jury, w skład którego wchodzili prof. Andrzej Koźmic, prof. Krzysztof Krawet oraz prof. Sławomir Herma.

Tytuł Najlepszej Szarlotki V Liceum Ogólnokształcącego w tym roku otrzymało ciasto klasy I D, zaś drugie miejsce - Najlepszy Jabłecznik - ciasto klasy I A.

Gratulujemy zwycięzcom i z niecierpliwością oczekujemy następnych edycji konkursu!