Nasi uczniowie na podium IX Podbeskidzkiego Konkursu Historycznego „Solidarni”!

„W tegorocznym finale wzięło udział  54 uczniów z 19 szkół średnich z Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Kóz, Żywca i Bielska-Białej. Wcześniej musieli oni przebrnąć przez szkolne eliminacje. Z pytaniami testu najlepiej poradził sobie Jakub Koral, maturzysta z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Dwaj jego szkolni koledzy, Jan Koterwa i Krzysztof Piekarczyk, zajęli drugie miejsce wraz z Arkadiuszem Szatanikiem, uczniem żywieckiego Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących – wszyscy trzej zdobyli dokładnie taką samą liczbę punktów. Trzecie miejsce, także ex aequo, zajęli Adam Pudełko z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej oraz Joanna Gluza z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.”

Instytut Pamięci Narodowej