Śląski Konkurs Matematyczny

Dziś - 10 lutego - ogłoszone zostały wyniki zawodów rejonowych XIV Śląskiego Konkursu Matematycznego. Do finału zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 13 punktów (taki wynik uzyskały 82 osoby z całego województwa).

Z 21 uczestników z V LO do finału weszło 12. Pięciu uczniów uzyskało maksymalną liczbę punktów. Są to: Krzysztof Boryczka, Laura Meissner, Weronika Ormaniec, Paweł Pławecki oraz Jakub Szymański. Pozostali uczniowie zakwalifikowani do finału to: Monika Gajda, Jakub Młynarski, Anna Pacanowska, Jan Trynda, Mikołaj Zatorski, Marcin Szubert oraz Szymon Drzazga. Zawody finałowe odbędą się 23 marca br. w Katowicach.

Opiekunami uczniów są nauczyciele matematyki: p. Bogusław Gardaś, p. Krzysztof Krawet i p. Tomasz Szymczyk.

Gratulujemy!