Spotkanie z Prezydentem miasta oraz przedstawicielem Kuratorium

Dzisiaj budynek naszej szkoły był świadkiem spotkania władz szkoły, grona pedagogicznego oraz uczniów z Panem Prezydentem Miasta Bielska-Białej oraz lokalnymi przedstawicielami Kuratorium Oświaty i Miejskiego Zarządu Oświaty. Podczas wizyty mogliśmy pochwalić się naszymi sukcesami, które odnosimy na wielu płaszczyznach.


Zaprezentowaliśmy nasze osiągnięcia w formie prezentacji, która miała nieco przybliżyć fakt, że „Piątka” to nie tylko matematyka, fizyka oraz informatyka, ale też przedmioty humanistyczne czy przyrodnicze. Pokazaliśmy, że nasza szkoła to miejsce przyjazne artystom, biologom czy chemikom i wszystkim, planującym rozwój w różnych innych dziedzinach – o czym przekonywały dobre wyniki odnoszone w ogromnej ilości konkursów i olimpiad w prawie każdej dziedzinie.


Po krótkiej autopromocji, głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy opowiedzieli o naszym liceum z perspektywy uczniów. Ich przemowy wiernie oddawały atmosferę panującą w szkole oraz jedność naszego społeczeństwa. Wskazano, że najważniejszymi czynnikami składającymi się na sukcesy w szkole, są jej uczniowie oraz grono pedagogiczne, które z zapałem i duchem przekazuje wiedzę do naszych młodych głów.


Następnie, kilka słów do zebranych gości skierował Pan Prezydent Jarosław Klimaszewski, który wyraził dumę z naszej placówki oraz postanowił wspomóc Samorząd Uczniowski V Liceum Ogólnokształcącego przekazując mu do dyspozycji 10 000 złotych. Ten piękny gest pozwoli na zakupienie potrzebnego wyposażenia.


Kolejnymi punktami spotkania z władzami był krótki poczęstunek oraz część nieoficjalna.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z przebiegu tej wizyty oraz wierzymy w to, że doda nam ona motywacji, aby reprezentować nasze liceum oraz miasto, zarówno w województwie i kraju, jak i poza jego granicami.

Udostępnij

Uwaga! Nasza strona korzysta z ciasteczek. Rozumiem. Więcej informacji…