Wizyta Karla Pfeiffera

14 czerwca w naszej szkole odbyło się miłe spotkanie dyrekcji i nauczycieli z Panem Karlem Pfeiffer’em i jego małżonką. Karl Pfeiffer jest emerytowanym nauczycielem Schloss-Schule w Kirchbergu, który zapoczątkował trwającą do dziś wymianę między uczniami V Liceum Ogólnokształcącego a Schloss-Schule.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele V LO, którzy brali udział w wymianach, zarówno aktualnie pracujący jak i emeryci oraz były dyrektor p. Kazimierz Polak. Obecny był również Pan Zbigniew Learczyk, były prezydent Bielska-Białej -  prywatnie przyjaciel p. Pfeiffera – z którego inicjatywy nawiązana została współpraca między naszymi szkołami.

W czasie spotkania wspominano minione lata, ale również wyrażono życzenia dalszej owocnej współpracy między szkołami.