XI Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

Dziś, 18 marca w ośmiu miastach Polski rozegrany został II etap XI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów (OIG). Jednym z miejsc zawodów było V Liceum Ogólnokształcące.

Nad całością zawodów czuwał Komitet Okręgowy z p. Włodzimierzem Raczkiem jako przewodniczącym oraz Bartłomiej Żywczak (zastępca przewodniczącego), Bogdan Gacek (sekretarz), Arkadiusz Kraus (administrator).

Olimpiada składała się z części indywidualnej oraz drużynowej. W pierwszej części wzięło udział 20 uczniów, wśród których 6 osób reprezentowało województwo śląskie, z Krakowa było 13 uczniów oraz 1 uczeń z miejscowości Brody. W części drugiej wystartowały trzy czteroosobowe drużyny: Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha z Bielska-Białej, Gimnazjum nr 16 im. Stefana Batorego z Krakowa oraz Gimnazjum Ojców Pijarów również z Krakowa.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z V LO, którzy pomagali w organizacji zawodów.